Голландський аукціон

Голландський аукціон

ФГВФО запроваджено «пілотний проект» з реалізації активів банків в стадії ліквідації за голландською моделлю аукціонів, умови якого затверджено Рішенням Виконавчої дирекції №3117, яке зареєстроване у Міністерстві юстиції (№ 999/30867).

Основні принципи електронного аукціону:

1. Протягом одного робочого дня відбуватиметься автоматичне покрокове зниження ціни лоту до того моменту, поки покупець не натисне кнопку «Придбати».

2. Для максимізації ціни продажу передбачено етап подання закритих цінових пропозицій.

3. Збільшення строків експозиції лотів – від 14 до 40 робочих днів.

4. Скасування обмеження на кількість учасників електронних торгів (торги вважатимуться такими, що відбулися, якщо в аукціоні візьме участь один покупець, який зробить ставку).

5. Реєстрація на електронні торги можлива у день проведення аукціону.

6. Ціна лоту зменшується в діапозоні зі 100% до 20% від номінальної (балансової) вартості активу.

7. Голландська модель аукціонів планується для індивідуального продажу активів та для реалізації пулів активів.

Найперші лоти планується виставити на продаж наприкінці вересня 2017 року.

«Запровадження нової моделі торгів за принципами голландського аукціону – наступний етап еволюції підходів до реалізації активів Фондом гарантування. Ми вже забезпечуємо максимальне розкриття інформації про активи, розробили та запустили зрозумілу та транспарентну систему ProZorro.Продажі, початкова ціна встановлюється на рівні балансової вартості. Новий «пілотний проект», зберігаючи усі наші напрацювання, має допомогти нам оптимізувати процес реалізації активів», – сказала Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду.

За результатами проведеного аналізу існуючих у світі моделей продажу активів та різних типів аукціонів, проведеного за участі Київська школа економіки та професорів провідних закордонних університетів, було визначено, що запропонована модель аукціону сприятиме підвищенню динаміки продажу активів та забезпечить можливість їх продажу протягом прогнозованого періоду часу.